Na seminarju smo predstavili najpomembnejše vidike računovodskega poročila, vključno z učinki novih računovodskih standardov (SRS in MSRP) ter poslovnega poročila, s poudarkom na zahtevah nefinančnega poročanja. Opozorili smo tudi na pristojnosti in dobro prakso z vidika potrditve letnega poročila s strani članov nadzornega sveta ter delovanja revizijske komisije.
Člani organov vodenja in nadzora družbe skupno zagotavljajo, da so letna poročila z vsemi sestavnimi deli, vključno z izjavo o upravljanju družbe, sestavljena in objavljena v skladu z zahtevami ZGD-1 in računovodskimi standardi. Revizijska komisija oziroma neposredno nadzorni svet, kjer ni imenovana, naj bi pregledala nerevidirano letno poročilo, preden je predano zunanjemu revizorju.
Uprava mora letno poročilo predložiti nadzornemu svetu skupaj z revizorjevim poročilom in predlogom za uporabo bilančnega dobička, namenjenem skupščini. Nadzorni svet mora preveriti sestavljeno letno poročilo in predlog za uporabo bilančnega dobička in o ugotovitvah preveritve za skupščino sestaviti pisno poročilo.
Celoten dokument je na voljo samo članom ZNS.
Največkrat prenešene vsebine
Nadzor poslovanja preko računovodskih izkazov ("Izobraževanje za nadzornike")
Poglej dokumentUpravljanje s tveganji ("Izobraževanje za nadzornike")
Poglej dokumentPriporočila dobre prakse sodelovanje delavcev v organu nadzora
Priporočila dobre prakse sodelovanje delavcev v organu nadz ...
Poglej dokumentO pomenu in korporativni integriteti v praksi - razvoj kompetenc za nadzornike
Na Združenju nadzornikov Slovenije (ZNS) smo skupaj z drugi ...
Poglej dokument