Delavci opravljajo pomembno vlogo pri upravljanju gospodarskih družb. Aktivno sodelovanje delavcev v organih družb izboljšuje korporacijsko upravljanje družbe, saj predstavniki delavcev prinašajo poglobljen vpogled v delovanje družbe in tudi specializirano znanje s področja dejavnosti družbe. V delovanje organa vodenja ali nadzora prinašajo neposredno védenje o razmerah v družbi in v okviru interesa družbe izpostavljajo teme, ki so pomembne za zaposlene.
Namen izobraževanja
je natančneje predstaviti vsebino Priporočil dobre prakse pri sodelovanju delavcev v organih vodenja in nadzora. Priporočila so namenjena uporabi v vseh gospodarskih družbah, v katerih delavci sodelujejo pri upravljanju družbe. Po vsebini niso zavezujoča in tudi ne predstavljajo univerzalne rešitve za vse družbe. Predstavljajo pa pomembne smernice za izvajanje določenih vidikov delavskega soupravljanja v praksi, ki jih lahko svet delavcev ter organi vodenja in nadzora upoštevajo pri svojem delovanju v obsegu, kot je primeren in smiseln za posamezno družbo. Ta priporočila se dopolnjujejo z drugimi priporočili dobre prakse.
Komu je program namenjen?
Program je namenjen članom in kandidatom za članstvo v nadzornem svetu, ki so predstavniki delavcev ter deležnikom, ki z njimi pri tem sodelujejo, med njimi tudi sekretarjem nadzornega sveta, predstavnikom strokovnih služb v družbi in članom sveta delavcev.
Strokovni izvajalci
Program
16. 10. 2024
- predstavitev izsledkov nacionalnih in mednarodnih raziskav
- aktualni izzivi v praksi v d. d. in d. o. o.
- dogajanje na evropski ravni in predlogi bodočih ureditev
- Kaj je interes družbe in vloga delavcev v organih družbe?
- Kandidacijski postopek in postopek izvolitve (izborni postopek) predstavnikov delavcev v organ nadzora
- Pogoji za kandidate za predstavnike delavcev v organu nadzora
- Upravljanje nasprotja interesov in neodvisnost predstavnikov delavcev v organu nadzora
- Odpoklic predstavnikov delavcev v organu nadzora
- Komunikacija predstavnikov delavcev v organih družbe s svetom delavcev
- Sodelovanje predstavnikov delavcev v organu nadzora in njegovih komisijah
- Poročilo o soupravljanju
- Delavski direktor
* Organizator si pridržuje pravice do spremembe programa.
Na spletno stran se prijavite z vašimi članskimi podatki in večina informacij bo v obrazec vnesena samodejno.
POMEMBNO
Izobraževanje bo potekalo v Ljubljani (Dom gospodarstva, GZS, Dimičeva 13)
PLAČILO
Kotizacijo je potrebno poravnati najkasneje 2 dni pred pričetkom na: Združenje nadzornikov Slovenije, Dunajska cesta 128a, Ljubljana, poslovni račun št. SI56 0205 3005 0549 021 (NLB, d.d., Ljubljana). DDV v ceni ni obračunan. Za proračunske porabnike veljajo plačilni pogoji v skladu z zakonodajo o javnih plačilih. ZNS je davčni zavezanec - ID DDV: SI80341942.
Račun za udeležbo pošljemo po zaključku programa. Na vašo željo vam za plačilo kotizacije pripravimo predračun.
Ob prijavi treh ali več oseb iz enega podjetja vam nudimo 5 % popust. Samoplačnikom ponujamo možnost plačila na obroke. |
ODJAVE
O morebitni odsotnosti nam vsaj dva (2) dni pred začetkom dogodka pošljite pisno obvestilo na naslov: info@zdruzenje-ns.si, sicer zaračunamo celotno kotizacijo. Neplačilo predračuna ne pomeni avtomatične odjave. Odjava mora biti pisna.
Vplačanih kotizacij za prijave, ki niso pisno odpovedane najmanj dva dni pred pričetkom programa, ne vračamo. Mogoče pa so zamenjave udeležencev, sporočite nam le ime in priimek osebe, ki bo nadomestila prijavljeno osebo. Vnaprej se zahvaljujemo za razumevanje.
VAROVANJE PODATKOV
Skladno s 4. členom Politike zasebnosti in Splošnimi pogoji dogodkov se dogodki, ki jih organizira ZNS ali pri katerih ZNS sodeluje, lahko snemajo slikovno (video posnetki) in/ali zvočno (zvočni posnetki) ali/in se fotografirajo. S prijavo na posamezni dogodek potrjujete, da ste s tem seznanjeni in podate predhodno soglasje.
Aktualni dogodki