
Združenje nadzornikov Slovenije (ZNS) se je v januarju 2023 sestalo s predstavniki Agencije za javni nadzor nad revidiranjem (ANR) in razpravljalo o podjetjijih, ki so s spremembo ZRev-2A postali novi subjekti javnega interesa ter predstavilo izkušnje članov revizijskih komisij in nadzornih svetov, ki v njih delujejo.
514.a člen ZGD-1 določa izjemo za ustanovitev revizijskih komisij v skupinah podjetij, kjer hčerinska podjetja nimajo nadzornega sveta in kjer naloge revizijske komisije lahko prevzame revizijska komisija obvladujoče družbe, vendar se ta izjema nanaša na izpolnjevanje njihovih nalog po 279. in 280. členu ZGD-1, kar je širše od zahtev iz revizijske uredbe (Uredbe št. 537/2014). Posledično to pomeni, da te revizijske komisije opravljajo obsežne naloge, ki sicer zaradi izpolnjevanja zahtev iz revizijske uredbe ne bi bile potrebne.
Strokovni svet ZNS zato predlaga, da se izpolnjevanje nalog revizijskih komisij v povezavi s 3. odstavkom 514.a člena ZGD-1 smiselno nanaša le na pristojnosti revizijske komisije po revizijski uredbi (Uredbe št. 537/2014) vezano na izbor in sodelovanje z zunanjim revizorjem.
Nazaj
Sorodne novice

G20/OECD Principles of Corporate Governance
Nova OECD načela korporativnega upravljanja.
Preberi več
Priporočilo ZNS za ureditev prejemkov nadzornih svetov v družbah s kap
Višina plačila naj bo prilagojena f ...
Preberi več
VDEOTEKA: Kako do več dodane vrednosti IT revizije
V spletni knjižnici sta članom ZNS na ogled posnetek in gradivo webinarja.
Preberi več
Odprti javni poziv za članico oziroma člana nadzornega sveta družbe SD
Prijave sprejemajo do vključno torka, 19. 9. 2023, do 12:00 ure.
Preberi več