Na Združenju nadzornikov Slovenije (ZNS) smo skupaj z drugimi partnerji že leta 2014 pripravili in kasneje promovirali Smernice za oblikovanje korporativne integritete po vzoru OECD smernic. Z webinarjem, ki je potekal 25. marca 2022 smo želeli narediti korak v smeri razvoja kompetenc za nadzornike na tem področju.
Verjamemo, da doseganje minimalnih standardov v družbah zgolj v obliki skladnosti s pravili, ni dovolj. Sledenje pravilom se samodejno ne prevaja v integriteto ali uspešnost, ampak predstavlja le odsotnost določenih tveganj. Ravno ta točka pa za podjetja predstavlja priložnost, da so družbeno odgovorna ter da spoštujejo dobre poslovne običaje, etiko in integriteto. Samo s tem bodo na dolgi rok prepričala in izpolnila pričakovanja delničarjev in družbenikov, zaposlenih, strank in poslovnih partnerjev kot tudi širše družbe.
Člani nadzornih svetov lahko s poznavanjem in spremljanjem področja korporativne integritete v družbah pomembno pripomorejo k temu, da odgovornost, zaupanje in integriteta v družbah postanejo prednostna naloga in osnova poslovanja.
Celoten dokument je na voljo samo članom ZNS.
Največkrat prenešene vsebine
Za več dodane vrednosti pri samoocenjevanju nadzornega sveta - praktične izkušnje in izzivi
Osnovna ideja samoocenjevanja delovanja nadzornega sveta je ...
Poglej dokumentPriporočila za revizijske komisije
Ta priporočila so namenjena za uporabo v vseh družbah, ki so subjekti javnega interesa&n ...
Poglej dokumentPraktični napotki za nadzorne svete pri kadrovanju uprav
V Sloveniji se srečujemo z mnogimi očitki glede kadrovanja uprav. Najpomembnejši očitek ...
Poglej dokumentProtokol za ravnanje članov nadzornih svetov ob izvajanju političnih in drugih pritiskov ter neetične ...
Če smo kot člani nadzornih svetov predmet pritiska, vplivanja ali drugih zahtev s strani ...
Poglej dokument