Bliža se otvoritveni dogodek Chapter Zero Slovenia (18. april, Ljubljana), pred tem pa vas vabimo k ogledu intervjuja s Karino Litvack, predsednico globalne pobude Climate Governance Initiative, ki je nastala v sodelovanju v sodelovanju s Svetovnim gospodarskim forumom.
V intervjuju Karina Litvack poudarja, da morajo vlade prevzeti vodilno vlogo pri obravnavi podnebnih sprememb. Vendar to ni dovolj. Vodilno vlogo morajo prevzeti tudi gospodarske družbe, ki morajo vlade spodbuditi k bolj ambicioznim ukrepom. Dodala je, da so člani organov vodenja in nadzora, ki se pridružijo pobudi, že prepričani, da je potrebno podnebne spremembe naslavljati, vendar običajno potrebujejo smernice, kako to storiti kar se da učinkovito.
Kaj in zakaj Chapter Zero Slovenija?
Cilj Chapter Zero Slovenia je razviti kompetence nadzornih svetov, uprav in upravnih odborov družb v Sloveniji, da se začnejo soočati s podnebnimi spremembami in se opremijo z veščinami ter znanjem o tem, kako podnebne spremembe uvrstiti med prednostne naloge poslovanja družbe. >>>
Nazaj
Sorodne novice
ecoDa: Make the EU Sustainability Omnibus a Strategic Imperative for t
Preberi večSrečanje certificiranih nadzornikov 2025!
Čestitamo vsem prejemnikom v letu 2025: Nataša Colnar, dr. Anita Goršek, Maja Guštin, Katarina Kordiš, mag. Ciril ...
Preberi več