Kako do napredka glede uravnotežene spolne zastopanosti v organih vodenja in nadzora?
V drugem delu konference smo pozornost usmerili v razmišljanja kako zagotoviti napredek pri bolj uravnoteženi zastopanosti spolov v organih vodenja in nadzora v slovenskih družbah in kje so ovire za to.
Čeprav Slovenija glede zastopanosti ženski kot manj zastopanega spola v organih vodenja in nadzora borznih družb za povprečjem članic EU še pred desetletjem ni zaostajala, pa so nas v zadnjih nekaj letih mnoge članice pri tem pomembno prehitele. Napredka na tem področju nam ni uspelo narediti kljub prizadevanjem za uveljavitev politike raznolikosti v priporočilih dobre prakse in ZGD-1. Da bi vzpodbudili odločevalce in dosegli napredek je ZNS je za predlog ZGD-1K predlagalo uveljavitev instituta politike raznolikosti s ciljno spolno zastopanostjo in hkrati pristopilo k pobudi za prostovoljno doseganje cilja spolne raznolikosti v javnih in državnih družbah, ki jo bomo v okviru dogodka tudi prvič javno predstavili. Domačo pobudo smo primerjali in s tem preizkusili na primeru Danske s predstavitvijo vpliva njihovih prizadevanj za uravnoteženo spolno zastopanost na kadrovske procese v teh organih.
Celoten dokument je na voljo samo članom ZNS.
Največkrat prenešene vsebine
Za več dodane vrednosti pri samoocenjevanju nadzornega sveta - praktične izkušnje in izzivi
Osnovna ideja samoocenjevanja delovanja nadzornega sveta je ...
Poglej dokumentPriporočila za revizijske komisije
Ta priporočila so namenjena za uporabo v vseh družbah, ki so subjekti javnega interesa&n ...
Poglej dokumentPraktični napotki za nadzorne svete pri kadrovanju uprav
V Sloveniji se srečujemo z mnogimi očitki glede kadrovanja uprav. Najpomembnejši očitek ...
Poglej dokumentProtokol za ravnanje članov nadzornih svetov ob izvajanju političnih in drugih pritiskov ter neetične ...
Če smo kot člani nadzornih svetov predmet pritiska, vplivanja ali drugih zahtev s strani ...
Poglej dokument